ПРОЖИТИ РАЗОМ ДОВГО Й НЕ ПОВБИВАТИ ОДИН ОДНОГО

sem-schastje2

Друзі! Пропоную вам познайомитись із статтею, яку на основі нашого майстер-класу та відповідних відеоматеріалів створила і розмістила у інтернет-газеті «Академія Здров’я» журналіст Алла Грішило.

 

У цьому світі складно найти своє кохання, а ще важче зберегти та примножити його. У житті на людину чекає багато перешкод, непорозумінь, пасток, розчарувань і болю. Інколи здається, що весь світ проти неї. Але найгірша та хвилина, коли й кохана людина перестає її розуміти. Марія та Павло Стегній знають це не із книжок чи кінофільмів. Вони пройшли свій тернистий шлях пошуку та боротьби за свою любов, подолали багато перешкод та криз й особисто переконалися в тому, що тільки в любові та шлюбі можливе справжнє щастя.
Вони впевнені, що саме гармонійна сім’я — це джерело тієї життєвої творчої енергії, яка потрібна кожній особистості. А благополуччя сім’ї — це та життєва цінність, яка створює добробут людини в найширшому сенсі цього слова, і не тільки людини, а й суспільства, в якому вона існує. Адже держава, в котрій живуть щасливі сім’ї та повноцінні особистості, просто приречена бути успішною та сильною.
Марія та Павло Стегній – це щасливе подружжя сімейних психологів. Те, про що піде мова в цій статті, пов’язане з їхнім досвідом як сімейної пари та з досвідом, який вони набули у своїй практиці.

Війна, в якій немає переможця

Шлюб у нашому суспільстві — це добровільний союз, і зазвичай ми беремо його по любові. Тоді виникає запитання: чому ж так багато розлучень? Чому позитивні стосунки, які присутні на початку спільного життя практично в усіх сім’ях, інколи змінюються на негативні: з’являється відчуженість, ворожість і навіть ненависть? Якщо це сталося – це прямий шлях до розлучення. Коли ж люди й залишаються в шлюбі — миру в такій сім’ї немає, в ній іде війна. А якщо йде війна, то може бути й убивство. Це буває вкрай рідко, проте існують його приховані неочевидні форми. Зокрема, під час такої війни виникають емоційні зриви, депресії, неврози тощо.
Однак не лише свідомість і душа страждають від сімейних війн, страждає й тіло, а насамперед серце, піднімається тиск, стаються інфаркти та інсульти. Сімейні війни можуть зумовлювати багато психосоматичних захворювань.
Тож як так трапляється, що, починаючи жити в любові, ми переходимо до війни, в якій повільно вбиваємо один одного, адже переможців у ній не існує. Засновник сімейних розстановок Б. Хеллінгер стверджує, що в суперечці подружжя той, хто нібито переміг, — програв.

«Сімейні» хвороби лікуйте своєчасно

Є такі сім’ї, де протягом багатьох років між подружжям існує прихована образа, вона не висловлюється й призводить до розриву стосунків. Якщо люди самостійно не справляються з такою ситуацією – може допомогти психолог. Але звертатися до нього бажано якомога раніше, аби не було запізно. Наведемо такий приклад. До нас на консультацію прийшов чоловік, якого збирається залишити дружина. Починаємо розпитувати. Виявляється, вони вже 3 роки живуть як чужі. У нього всі ці роки є підозра, що жінка зустрічається з іншим. (І чого він чекав увесь цей час – не зрозуміло.) Зрештою, дружина не витримала цієї ситуації й вирішила від нього піти. У чоловіка паніка, йому стає дуже боляче, й він лише тепер починає шукати різні шляхи, аби її втримати.
За таких обставин, на жаль, психологи не завжди можуть допомогти. Тому, будь ласка, починайте лікувати свої «сімейні» хвороби якомога раніше, коли ще є можливість усе налагодити.
А в подібних випадках, як із цим чоловіком, можна лише допомогти людині пережити цю важку для неї життєву кризу й пояснити, як правильно розлучитися. Адже це теж дуже важливо: знати, як правильно розійтися.

Читати далі: 2, 3, 4

Страницы: 1 2 3 4

Вы можете оставить комментарий, или отправить trackback с Вашего собственного сайта.

Написать комментарий


шесть × 2 =